17 Şubat 2019 Pazar

Son Meddah

Yusuf Emre ŞİMŞEK

Yusuf Emre ŞİMŞEK

E-Posta : zaguda.net@gmail.com

Koca yürekli adam.

Erol abi, Çiçek Taksi’nin Ramazan (Ramço) abisi, Tatlı Kaçıklar’ın Beton Raziye’si, Beyaz Melek’in yufka yürekli komutanı ve Up filmindeki o derin sesiyle Bay Carl Fredricksen’ı. Yaşadığı ve yaşattığı onlarca karakter ile milyonların kalbinde taht kurmuş gerçek bir sanatçı. Başarılarını ne kadar anlatsak azdır fakat onunla alakalı bahsedeceğim en ilginç şey hayatında tek bir kez senaryo yazmış ve o yazdığı senaryo “Güzel Bir Gün İçin” Antalya’da En İyi Senaryo ödülü almıştır. Bu, hayatında bir kez bu işi yapan biri için bu olağan üstü bir ödüldür.

O, Erol abi her türlü sevgi ve saygıyı hak eden bir adamdı. Sanat camiasının ve entelektüel kesimin bunca alçak tutumuna rağmen bu camianın nadir adamlarından biriydi. Bu aslen Trabzonlu olduğundan, oranın suyunu içtiğinden midir? Bilinmez.

Kimseyi aldattığını ve küçük gördüğünü görmedim. Bu güne kadar hiçbir rolü reddettiğini duymadım. Hatta işini yapmak, bir karaktere daha hayat vermek için her zaman fırsat kolladığını bilirim.

Bir gün Haldun abi ile oyuncu seçmeleri yaparken ansızın yanımıza geldi. Sanırım o gün seçmeleri unutup ondan fazla Trabzonspor muhabbeti yaptık. Memleket derken sesinden gelen tını orayı ne çok özlediğini anlatmaya yetiyordu. Ve gözlerinde, yüreğinde orada olmanın hasretini açıkça ortaya koyardı.

Trabzonlu olduğunu söylemekten hiç çekinmedi. Kendini hiç başka bir adam gibi hissetmedi. Karadeniz insanının genel yapısının dışında aşırı sabırlı ve konuşurken bir şairin mısraları dizelediği kadar sakin konuşurdu.

Bu ona bir veda yazısı mıdır? O bizi çok sevdiği Trabzon’un bir yaylasından izlemekte midir? Bilemem. Bildiğim şu ki  Erol Günaydın gibi bir sanatçı  daha bu ülkeye bir daha gelmeyecek. 

Elveda Erol abi.

Elveda koca yürekli adam !
 


17 Ekim 2012 Çarşamba 08:38
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON