17 Şubat 2019 Pazar

Öyle Dur İşte

Yusuf Emre ŞİMŞEK

Yusuf Emre ŞİMŞEK

E-Posta : zaguda.net@gmail.com

Vur en derin ve yani en hain yerinden meşin yuvarlağa. Açılıncaya kadar dikişleri vur. Acıyıncaya kadar vicdanı vur. Ruhunu çıkarıncaya kadar vur.

Dur!

Yani vur işte.

Vur ki delinsin ağlar. Vur ki yenilsin ağalar. Vur ve sabret. Elbet bir gün gol olacaktır “Bu da mı gol değil?” diyenlere inat.

Top yuvarlak, dünya alçak, hakem oynak, rakip kaypak olsa da vur fırtınam. Sen, sen hep dik dur. Rakiplerinin yüzüne baktıkça, asaletinden boyunları önlerinde kalsın. Dik dur, dik yürü ve yenilsen de dik oyna.

Ayak seslerinle inlesin deplasmanlar. Vurduğun şutun acısını hissetsin rakiplerinin yürekleri. Rakiplerinin rüyalarını süslesin en büyük galibiyetlerin.

Fırtına sert, fırtına anlamlı eser. Hangi taraftan olduğu mühim değildir. Arada durulsa da tabiatı esmek olan, esmeye mahkumdur. Tutsaklık özgürlüğüdür fırtınanın.

Onurlu ve forması temiz takımın oyuncusu asla boynunu bükmez. Asla yenilgiyi kabul etmez. Yenilse bile terinin son damlasına kadar akıtmadan yenilmez. İkiye birleri hep umudadır. Ve hep şerefin yalnızlığına.

Trabzonspor, hocası, oyuncusu, takım personeli ve hatta malzemecisi dahi yenilgiyi kabullenmemelidir. Öyle bir kelime lügatlerinde yer almamalıdır. Sahada akıllarından bu netice geçmemelidir. Onlar için tek hedef kabul edilebilir sonuçları almak ve emeklerinin karşılığını hak etmektir. İşlerinin ehilleri olduklarını kanıtlamaktır.

Trabzon umum-i efkarı umutsuz kalmayacaktır. Her yenilgi, her mağlübiyetten sonra deyimdeki gibi –işler iyiye gitmeden kötüye gider- yeniden ayağa kalkacaktır. Şampiyon olmadığı her yıl daha da alazlanacaktır sevdası. Ve öyle değil midir ki sevdanın ligi yoktur. Sevda başarı ile alakalı değil, dik durabilme, kalabilme ile alakalıdır.

Öyle ya bizim Trabzonspor hasretimiz gariban düşüdür. Bunca içerideki ve dışarıdaki ahmak adamla uğraşırken sahada yer alanların daha fazla sorumluluk alması, hocanın dik durması, oyuncunun dik oynaması gerekir.

Kimsenin taraftar üzerinden oyunlar oynamak haddi değildir. Kimsenin taraftar ile dalga geçmek çapı değildir. Trabzonspor ruhu bugün kendisine yapılanları sineye çekiyorsa bunun da bir nedeni vardır. Bu kulüp kimsenin oyuncağı değildir.

Tarifi mümkün olmayan duyguları para ile kıyaslayan başkanın hizmetleri sevilesidir. Başka takım yöneticilerine ve taraftarlarına sevimli, sempatik görünmeye çalışırken bize karşı her açıklamasında para ile imanı birbirine karıştırmaktadır. Baş, başkan baştan çıkarsa bu gemi su almaya başlamış demektir. Fakat o da bilmelidir ki bu gemi asla batmaz. Çünkü yöneticisi dik duramasa bile taraftarı dik durmuştur. Kulübün hakkını her yerde savunmuş, her yerde aramıştır.

Sorumluların sorunlu gibi davrandığı yerde elbette ki kimse dik duramaz. Bunca problemin denizinde armonilerin anlamı olmaz. Paslar köşe çizgisine kadar taşınmaz. Hedefler gerçekleşmez.

Öyleyse;

Öyle dur işte fırtınam.

Ve n’olursa olsun dik dur.
 


15 Eylül 2012 Cumartesi 11:14
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON