17 Şubat 2019 Pazar

Olsun

Yusuf Emre ŞİMŞEK

Yusuf Emre ŞİMŞEK

E-Posta : zaguda.net@gmail.com

Herkes için tek cevap. Herkes için tek inanç. Herkes için tek beklentidir, olsun. Olmalıdır belki lakin hep bir itiraz, hep bir saçmalık.

Hep bir fıkradan ibaret hikayelerimiz. Öyle ya fıkraları da yazan biziz. Yazdığımızı oynamaktan dahi aciz durumuna düşmüşüz. Bir kere yenilmişiz, bir kere kaybetmişiz.

Kazanmak dışında her sonuç kaybetmektir bu alemde. Çünkü misyon farklı, uğraşı farklıdır. Trabzonspor eğer ki adalet arayan, sisteme kafa tutan bir takımsa sahada ezilmeyi kendisine yedirmemelidir. İyi neticeler nasıl ki ödüllendiriliyorsa kötü neticeler de cezalandırılmalıdır. Memur futbolcu zihniyetinin bir an evvel önüne geçilmelidir. Trabzonspor futbolcuları formayı haketmek için kendilerini yırtmalıdır, çırpınmalıdır.

Trabzonspor kendi inandığı değerlerden uzaklaştıkça başka bir takım haline gelmektedir. Bizim istediğimiz Trabzonspor’un sadece bir futbol takımı olması değil üzerine yüklenen değerleri taşıyabilmesidir.

İnsanların Trabzonspor’lu olması için nedenler vardır. Bu nedenleri ortadan kaldırmaya çalışmak düpedüz ahmaklıktır. Bedeni öldürmek değil de ruhu çürütmek gibidir bu.

Biz yine de; “Olsun.” Deriz. Ve tüm dertlerimizi Karadeniz’e gömeriz.

Olsun. Oyuncular sahada işlerini yapmasın, teknik heyet sorumluluk almasın, yöneticiler üç maymunu yaşasın, Trabzonspor bir şampiyonluk yürüyüşünden daha uzaklaşsın, 8 -yazıyla sekiz- bizim için anlamsız bir rakam haline gelsin.

Olsun. Her hikaye yarım kalsın, lüzumsuzlar değer bulsun, yürekliler bir kenara atılsın. Suçlulara ödül verilsin ki başarılı olma azmini taşıyanlar uzaklaştırılsın. Trabzonlu adam gariban kalsın.

Olsun. Bırakalım bu geyikleri. Nasılsa 10 sene sonra izleriz özlediğimiz değerleri. 10 sene daha kimse konuşmasın. Konuşanlar var, konuşanlar hain nasılsa.

Ve olsun. Bırakılsın Trabzonspor bir kenara. Kendi halinde alçak düzenin istediği şekilde kimsesizleştirilsin. Hatta bu birilerinin de işine gelsin. Kimse de bundan rahatsız olmasın.

Oldu zaten. İstediğiniz oldu. Küçük ama size ait bir Trabzonspor oldu !
 


02 Ekim 2012 Salı 00:46
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON