17 Şubat 2019 Pazar

Adını Muharrem Çırak Koydum

Yusuf Emre ŞİMŞEK

Yusuf Emre ŞİMŞEK

E-Posta : zaguda.net@gmail.com

Öncelikle Trabzonspor’un kongre sürecinde olması, çıkan adayların her birinin bir eksiğinin bulunması bu yazıyı yazma sebebimizin başlıcasıdır. Böylesi büyük ve böylesi güçlü bir camiaya yakışmayan kişiler ortalıkda cirit atarken sessiz kalmak olanaksızdır.

Ezeli ve ebedi rakip iki takımın sponsoru olan, siyasetin maşası bir adam çıkıyor ve diyor ki; “Trabzonspor 30 küsür senedir şampiyon olamadı.” Ve tuhaftır ki kimse de çıkıp bunu düzeltme gereği duymuyor. Daha işe başlamadan çıraklığını kanıtlayan şahs-ı Muharrem’e hatırlatalım ki Trabzonspor 2010-2011 sezonu şampiyonudur, her ne kadar kendisi kabul etmese de!

Bu, kriz anını fırsat bilen şahıs ya da kişiler, işte her ne denirse elbette ki bir kahraman veya dini simge gibi bize gökten indirilmedi. Daha göreve gelmeyi bırakın seçime dahi girmeden bu derece handikaplar ile karşımıza geliyorsa hala çıraklığı devam ediyor demektir. Vizyondan bahsedenlere yegane cevap Trabzonspor’un şampiyonluğunu müdafa edemeyen, söyleyemeyen birinin vizyonunun bizi ilgilendirmediğidir.

Seçim sürecindeki böylesi basit isimler bize “Gelen gideni aratır.” sözünü hatırlatmatadır. Nasıl ki Şenol Güneş’in boşluğu derin bir şekilde hissediliyorsa bu da tıpkı onun gibidir. Trabzonspor’la 40 senedir mazisi bulunmayan kişiler bu kulüpten içeriye sokulmamalıdır. Bu kişiler bu güne kadar nerede, ne şekilde bulundularsa o şekilde hayatlarını sürdürmelidir.

Pek hakiki ve bir o kadar da muhterem çırağa tavsiyemiz sponsor olduğu, maçına gittiği takımlara yardıma devam etmesidir. Unutmasın ki Trabzonspor sahipsiz değildir. Hele hele kendisini Trabzonspor kulübünden, camiasından ve taraftarından büyük görerek bu göreve talip olmak ne kadar küçüldüğünün göstergesidir.

Nihayetinde Trabzonspor’un yolunu bilmeyenler bu yolu çeşitli emir ve talimatlarla talim etmeye başlamıştır. Bu noktada görev kongre üyelerimize ve bu kulübün gerçek sahiplerine düşmektedir. Bizim olanı korumalı ve iki günlük heveslere yar etmemeliyiz.

Hem sonra bir bakmışsın, Muharrem sandığın Çırak çıkmış! 


29 Nisan 2013 Pazartesi 03:43
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

 • ayıp

  Misafir 10 Mayıs 2013 00:29 yaptığın yorum çok ayıp hakaret içeriyor. TS u Trabzondaki sizin gibiler mahvediyor. Bedava maça gidip TS bizim diyenler sizlersiniz. Biz gurbette TS aşkıyla yanarken siz orada TS dan nasıl menfaat sağlarım peşindesiniz. Trabzon şehrinin bütün birimleri aynı. TS büyürken Trabzon şehri ne yazıkki hep küçüldü. Sayın Usta veya başka birisi TS sevdalısıyım diye ortaya çıkıyorsa destek verelim. TS un 5 adayı olmamalı. 2 aday olmalı. herkes başkan olacam derdinde. hiç kimse yönetici olayım demiyor. yani herkes general olacak asker nerde. Ben başkan usta ve ekibine güveniyorum. Çünkü Trabzondan değiller. İnişallah Trabzon şehrinin çıkarcılarına yani sizlere yenilmezler....

 • tek başkan adayımız İbrahim Hacıosmanoğlu

  Misafir 22 Mayıs 2013 09:39 Eğer Muharrem USTA seöçilirse Trabzonspor tamamen zavallı bir konuma düşecektir bundan emin olun ben özbeöz Eskişehirli olan Fanatik bir Trabzonspor taraftarı olak bunu açıkça görüyorum.

 • El-Cevap

  Misafir 28 Mayıs 2013 15:49 Beyefendi, eleştirilerinizi saygı ile karşılıyorum ancak yazımı incelerseniz herhangi bir hakaret olmadığını görürsünüz. Bir dizi adı ile gönderme var. Kimse kendini Trabzonspor'dan büyük görmemelidir. Bana göre seçimin fazla adayla yapılması Trabzon demokrasisi adına bir devrimdir. Benimle alakalı hiçbirşey bilmiyorsunuz; "Bedava maça gitmek, Trabzonspor'dan menfaat sağlamak, Trabzon şehrinin menfaatçilerinden olmak" özelliklerim arasında yeralmıyor. İstanbul'da yaşıyorum, bu güne kadar hayatımda biletsiz maça gitmedim ve Ts üzerinden hiçbişey kazanmadım. Bizim en büyük vasfımız gurbette Trabzonspor sevdalısı olmaktır!.. *Ayrıca küçük bir hatırlatma, o çıkarcı dediğiniz yerel basının büyük bir bölümü Usta'yı desteklemiştir. Yusuf Emre Şimşek

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON