22 Ekim 2018 Pazartesi

TFF'ye Mektup!*

Süleyman HACICAFEROĞLU

Süleyman HACICAFEROĞLU

E-Posta : shacicaferoglu@gmail.com

Türk futbolunun yüce menfaatlerini gözetmek birinci hedefiniz olsaydı; şu anda Euro 2016 çoktan Türkiye'ye verilmiş olurdu ama siz şikeyi örtbas etmek uğruna Euro 2016'yı çöpe attınız.

Hakkaniyete dayalı bir hukuk sistemini, futbola hakim kılmayı hedefleseydiniz; kurulları değiştirip, talimatnameleri değiştirip, kanunları değiştirtip şikeyi cezalandırmamak için parendeler atmazdınız.

Centilmenlik ile sportmenliği futbolun vazgeçilmez unsurları olarak benimsetmeyi hedef edinseydiniz; Emre BELÖZOĞLU gibi bir saldırganın A Milli Takım kaptanı olarak hala milli takımda yer almasına göz yummaz; basın mensuplarına "seni evinden aldırırım" şeklinde mafyavari söylemlerle tehditte bulunan Volkan DEMİREL'i cezasız bırakmazdınız.

Geçmişte yaşanan sıkıntıları atlatıp bunların futbolda tekrar etmemesi için her fırsatta sporda hoşgörü ve kardeşliği ön plana çıkartmaya azami gayret gösteren bir Federasyon olsaydınız; yaşanan ölçüsüz şike vakıalarını aşırı toleransla adeta "üstün gayret"e indirgemez, temiz futbol isteyen bizlerin tahammül sınırlarını zorlamazdınız.

Alaycı, küçük düşürücü, hakaret edici bir üslup bilakis Federasyon Birinci Başkan Vekili Ufuk ÖZERTEN'in doğal halidir ve bu üslubunu her fırsatta göstermektedir.

Haksız yere suçlandığını iddia ettiğiniz kurullarınızdan istifa etmiş bir üye olduğunu sakın unutmayın!

Hiçbir kurum, kuruluş ve şahsın isteğiyle karar vermediğini; Anayasa'da temelleri bulunduğunu iddia ettiğiniz yargı kurullarınız, Etik Kurulu raporunu birbirine taban tabana zıt olarak iki kez hazırladı.

Kulüp ya da kişilerin menfaatlerini değil, siyasetin kutsal değerlerini gözetiyorsunuz ve bu durum sizin de ekmeğinize yağ sürüyor.

Kavga değil, çözüm merciidir dediğiniz yargı 3 Temmuz sürecinde şike lobisinin omzu düşük şahısları tarafından adeta işgal edildi ama siz onları aklama federasyonu olup tarihe geçtiniz.

Abartıldığını iddia ettiğiniz memnuniyetsizlikler; Şikeyi örtbas etme, ırkçılığı görmeme, tükürüğü yalama ve suç yokken suçlu arayıp, suçlu varken suçluyu bulamamadır.

Hukuk devletinin en temel unsurunu "yargı" olarak görseydiniz şike sürecini bilinçli olarak öteleyip yargı kararını tam verecekken şikeyi aklamazdınız ayrıca "hukuk devleti" kavramına inansaydınız bir futbolcunun tükürme eyleminde aynı yönde ikinci kez yinelenmiş bir hakem raporunu hiçe saymazdınız.

Eğer eleştiriyi kaldıramıyorsanız o koltuklarda oturmayacaksınız. Federasyonunuz ile kurullarının elbette bir yaşam süresi vardır yoksa siz o koltuklara çöreklenmeyi mi düşünüyordunuz?

Futbolun gelişmesi ve fair-play kültürünün yaygınlaşmasından söz ediyorsunuz ama seyirciye ağız dolusu küfürler eden saldırgan milli takım kaptanı; mafya özentisi milli takım kalecisi; düzeysiz ve aşağılayıcı konuşmaları kendine marifet edinmiş başkan vekili olan bir federasyonsunuz.

Bu koşullarda huzur, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız müphemdir.

Türk futbolunun maganda ve vandallardan başka hiç kimse için bir şey ifade etmeyen marka değeri uluslararası platformda da itibarı hak etmemektedir.

Bu vesileyle, 2013 yılının uluslararası kurumlar tarafından adaletin temin edileceği bir yıl olmasını temenni ederiz.

*@turansupertramp


29 Aralık 2012 Cumartesi 11:39
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON