22 Ekim 2018 Pazartesi

Hafıza Çivileri ve Zero Tolerans 2

Süleyman HACICAFEROĞLU

Süleyman HACICAFEROĞLU

E-Posta : shacicaferoglu@gmail.com

PERDE-2

 

Nazım : Trum Trum Trum Tikitak, makineleşmek istiyorum…

 

58…58…58… Değişsin... Nihat... TFF… Genel Kurul… Biz istemiyoruz… Yok istiyoruz… İstiyoruz ama istemiyoruz görünmeliyiz… Mektup…

 

Sonuç: “58. madde değişmesin” kararı çıktı. Hemen o gün sıcağı sıcağına Demirören: "Kulüplere öneriyorum, önergemizi geri çekelim, Futbol Federasyonu seçime gitsin" diyerek TFF Başkanı'na güven tazeleme çağrısı yaptı. İlginçtir, aynı çağrı Fenerbahçe Kulübü’nden de geldi.

Artık birilerinin misyonu bitmiş sahne yenilere, Fenerbahçe’miz diyenlere kalacaktı ki; bundan sonra yaşananlar ve çocuklarımıza anlatacağımız; insanlık adına, hak hukuk adına tam da ibretlik öyküleriydi…

 

29 Haziran’da TFF Başkanlığı'na seçilen ama daha 1 hafta dolmadan Türk Futbol Tarihi’nin en büyük bombasını kucağında bulan TFF başkanı MAA, 7. ayda arkasından mağdur edilen Trabzonspor taraftarının “Yüzün Gülmesin MAA” ahını alarak istifa etti. Fenerbahçeli bir başkan olarak: “Fenerbahçe’yi düşürüp tarihe geçen olmak istemedim"  itirafı şüphesiz nefret toplayanıydı.

 

31 Ocak: TFF'de istifa depremi!!!

 

“Aslında altında kalınacak yeni dönem hukuk ihlalleri ve koruma kararlarıydı… Her şey otomatiğe bağlanmış; aklanma, strateji güdülerek koordineli bir şekilde dizayn edilir olmuştu…

 

İlk duruşma: AY: "…televizyonlarda konuşanlarla, çıktığımda tek tek,yüz yüze görüşeceğim. Ne yazık ki spor medyasının içerisinde korkaklar var. Çok daha önemli açıklamalarım olacak." Oysa hiç bir zaman "bomba" açıklaması olmayacak, kendi cuçunu örtme çabası içine girecekti. Ceza Mahkemesi sonucunda sessizliğe bürünecekti.

Mektup...Yine mektup...

O zaman, “Yukarda Allah Var” …

Ne acınası bir yakarıştı, MAA'dan gelen bu çığlık!

 

27 Şubat: TFF'nin yeni başkanı Demirören!!!

 

22 Mart’ta İstanbul’da yapılan UEFA Kongresi’nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri ve Platini’nin cevabı kongreye damga vuracaktı. Kongrede konuşan Başbakan Erdoğan kısaca, “Kurumlar ayrı, suç işleyen şahıslar ayrı” demeye getirmişti, taraftarı olduğu kulübü kurtarmak için. Erdoğan’ın sözlerine yanıt veren UEFA Başkanı Platini ise Başbakan Erdoğan’ın haklı olduğunu ancak sistemin yıllardır böyle işlediğini söyleyecekti.

 

Yazsan olmuyor yazmasan olmaz

Kaleme tedbir koma tek durmaz.

Şikayetim var Hakim Bey….

Yine yakmış yâr mektubun ucunu…

 

Çocukların sevincini çalan, yalan ve hırsızlık üzerine kendi çocuklarına sevinç oluşturan şahıs,çok sonraları sahne kapanırken en yüksek perdeden bağırarak gecikmeli de olsa cevap veriyordu ülke futbollunu kurtarmaya çalışan Beyefendiye: “Ben şike yaptımsa Fenerbahçe için yaptım. Yok, öyle kurumlar ayrı şahıslar ayrı”

 


21 Ağustos 2012 Salı 13:43
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON