25 Nisan 2019 Perşembe

Uyuma Trabzonspor İş İşten Geçiyor

Engin UZUNOĞLU

Engin UZUNOĞLU

E-Posta : enginuzunoglu@outlook.com

Trabzonspor en son aldığı Kasımpaşa yenilgisiyle beraber taraftarlarını üzecek bir sürece adım attı. Türk futbolunun tek devrimci takımı olan Trabzonspor için merkez medya küme düşme konusunu bile tartışmaya açtı. Bu yorumların yapılması bile Trabzonsporluların gururlarını incitmeye yetiyor.

Peki ne oldu da 2010-2011 sezonunun şampiyonu Trabzonspor 2012-2013 sezonunda küme düşme potasında kendisini buldu?

Yönetim başarısızlığı, teknik heyet başarısızlığı, futbolcu kadrosunun futbol açısından niteliksizliği, medyanın Trabzonspor’a yaklaşımı, siyasi baskılarla çelişkiler yumağı haline gelen şike süreci mücadelesi, taraftarın vurdumduymazığı gibi bir çok sebep sıralanabilir. Hayatta geçmişte yaşanılanlardan ders alınıp geleceğe yön verilebiliyorsa işte ona tecrübe denilir. Bugün Trabzonspor camiası bu bakış açısıyla geleceğe bakmalıdır.

Trabzonspor yönetimi derhal şapkayı önüne alarak düşünmeli, kötü günlerden kurtuluş için yapabilecekleri birşey yok ise boşuna da çabalamamalıdır. Türk futbolunun efsanesi olan Trabzonspor eğer kötü seyrini devam ettirecekse bu hatada diretmek Trabzonspor sevgisi ile açıklanamaz ve iş işten geçtikten sonra bunun vebalini hiç kimse ödeyemez. Sert tedbirlerden istifaya kadar tüm olanaklar henüz iş işten geçmeden Trabzonsporlu yetkililerin elinin altındadır. Trabzonspor sevdası kötü günlerin son bulması için bunu gerektirir.

Bu süreçte Tolunay Kafkas’a yapılacak olan eleştirileri vicdan süzgecinden geçirerek yapmak gerekiyor. Yalnız ben bir eleştiri getireceğim. Ne takım kadrosu ne de oyun şablonuyla alakalı eleştirim var. Bunlar bir teknik direktörün kendi tasarrufudur. Başarıda ödülü de başarısızlıkta cezayı da göğüsleyecek olan kendisidir.

Tolunay Kafkas , Trabzonspor Teknik Direktörü olup basın ile tanışma toplantısı yaptığında ödül ve ceza üzerine vurgu yapmıştı. Bu konu hakkında söylediklerine katılmamak mümkün değil. Lakin Sivasspor maçında kırmızı kart görerek Trabzonspor’u Fenerbahçe karşılaşmasında eksik bırakan Didier Zokora’ya ne ceza verildiğini kamuoyu bir türlü öğrenemedi. Ceza verileceği medyada yer alırken ne ceza verildiğine dair en küçük bilgi kamuoyuna açıklanmadı. Kulüpten bu yönde bir bilgilendirme yapılmazken kimse de niye diye sormadı. Böylesine önemli bir konuda ceza müessesesi işlemiyorsa takım içi disiplini nasıl sağlayacaksınız?

Nihayetinde Trabzonspor zorlu bir sürece girdi. Bu sürecin bu futbolcu kadrosuyla nereye varacağı meçhul.

Testi kırılmadan yapılması gerekenler bir an önce yapılmalı.

Allah sonumuzu hayretsin…
 


05 Mart 2013 Salı 11:30
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON