20 Ekim 2018 Cumartesi

Nyon'da Yanan Adalet Ateşi

Engin UZUNOĞLU

Engin UZUNOĞLU

E-Posta : enginuzunoglu@outlook.com

Adalet kavramı insanoğlunun gereksinim duyduğu en önemli ihtiyaçların başında gelir dersek  sanırım yanlış bir tespit yapmış olmayız. Bu öyle bir ihtiyaçtır ki dünyanın en zalim,en gaddar insanları bile gün gelir bu limana sığınmak zorunda kalırlar. İşte bu ulvi gereksinim için Trabzonsporlular aylardır çetin bir mücadelenin içerisindeler.

Gerçekleştirilen “Temiz Futbol” eylemleri küçük bir kıvılcım ile beraber İstanbul’da başladı. Az sayıda Trabzonspor taraftarı bu kıvılcımı büyük bir ateşe çevirebilmek adına yılmadan, usanmadan, yakmadan, yıkmadan, sessizce “adalet” talep ettiler. Bu küçük kıvılcım İstanbul’dan Trabzon’a, Bursa’ya, Ankara’ya, Almanya’ya yayıldı ve büyük bir ateş meydana getirdi. Ve Cumartesi günü o büyük ateş zapt edilemez şekle büründü, UEFA Genel Merkezi önünde adalet isyanı olarak tüm dünyanın gözüne sokuldu.

Türk futbolunu yönetenler, yönlendirenler tezgahlarını aslında çok güzel kurmuşlardı. Yasa değişir, yönetmelik değişir, Türkiye Futbol Federasyonu kurulları değişir, suç tanımı değişir bu konuyu kapatırız diye kirli bir planlama yapmışlardı. Kendi akıllarınca kirli bir çark kuran bu bozuk düzen, Trabzonspor faktörünü hesaba katmayı unutarak çocuğun ölü doğmasına sebebiyet verdiler. 

Kolay mı öyle hayata karayemiş fidanı gibi tutunan insanların hakkını gasp etmek? 

Sessiz kalırlar, size boyun eğerler mi sandınız? 

İşte o insanlar ne sessiz kaldılar ne de bu kirli düzene boyun eğdiler. Sizin zulmünüz varsa bizim de zulme karşı duracak inancımız var dediler ve gidip UEFA Genel Merkezi önünde dikildiler. O ezmeye çalıştığınız, hakkını gasp etmek için tereddüt dahi etmediğiniz her bir Trabzonsporlu adeta bir adalet savaşçısı gibi Avrupa futbolunun kalbinde, “hakkımızı almaya geldik” dediler.

İşte Trabzonspor’u özel yapan ne müzesindeki kupalar ne de başka bir şeydir. Trabzonspor’u özel kılan şey birlik şuuruyla hareket ettikleri müddetçe hak savaşında düşünmeden ön saflara geçebilmek için birbiriyle yarışan taraftarıdır. Birliktelik sürdükçe kazanacak olan “Temiz Futbol” olacak ve hak etmeyenlerin elinde zulüm gören 2010-2011 şampiyonluk kupası nihayetinde ebedi adresine gelecektir.
 


25 Kasım 2012 Pazar 23:29
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON