25 Nisan 2019 Perşembe

'Sarhoş kafayla eylem yapıyorlar'

sarhos-kafayla-eylem-yapiyorlar

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Gezi Parkı eylemi için, ''Sabaha kadar barlarda içip ellerinde boş bira şişelerini taşıyanlar eylem yapıyorlar. Ayık kafayla seçim sandığını bulamayanlar'' dedi.
01 Haziran 2013 Cumartesi 16:35

Balçova Kaya Termal Otel’de yapılan Ak Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı 10. Bölge Toplantısı’na katılan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Taksim'de yaşanan olaylar hakkında konuştu.

Tayyar, şunları söyledi: "İstanbul'da gece helikopterlerin gaz sıktığını söylediler. Bu eylemi provoke eden sanatçılar var. Ak Parti İzmir il binasının yandığını bile söylediler. Dedikoduları Twetter'dan paylaşarak kaotik ortam oluşturdular. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne vazife çıkarmayı amaçlıyorlar. Eylem, darbe zemini oluşturmaya yönelik olarak oluşturuldu. Bu bir provaydı. Sağ duyulu Türk milleti bu oyuna gelmedi. Siz, ülkeyi yönetenlerin icraatlarından memnun değilseniz, sandığa gidersiniz. Iktidarları millet getirir, millet götürür. Siz sokakta iktidar olmaya çalışırsanız hüsrana uğrarsanız. Sabaha kadar barlarda içip ellerinde boş bira şişelerini taşıyanlar eylem yapıyorlar. Ayık kafayla seçim sandığını bulamayanlar. Sarhoş kafayla sokaklarda eylem yapıyorlar.”

"ERDOĞAN İLK DEVLET BAŞKANI, GÜL SON CUMHURBAŞKANI OLACAK"

Şamil Tayyar, Ağustos 2014'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin çok önemli olduğunu söyledi. Seçimi bu kadar önemli kılanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olma ihtimali olduğunu belirten Tayyar “Aday olup olmayacağını bilmiyorum. Gönlümden geçen aday olmasıdır. Allah’ın izniyle olur ve kazanır. Bu gerçekleşirse Abdullah Gül son Cumhurbaşkanı, Erdoğan ise ilk Devlet Başkanı olur. Bunu unutmayın" dedi. Yüzde 50 üzerinde oy almış bir Cumhurbaşkanının anayasal yetkilerini kullandığı zaman fiilen devlet başkanı olacağı görüşünü savunan Şamil Tayyar, "Yeni modele ilişkin şimdiden anayasa değişikliği mutlaka yapılmalıdır. Çünkü artık parlamenter sistem iflas etmiştir. Şimdi yaparsan ne ala. Yapamazsak seçimden sonra Türkiye gündemine başkanlık modeli mutlaka gelecektir'' diye konuştu.

Şamil Tayyar, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Türkiye’de devlet büyükleri, sanatçılara yönelik suikastlar olabileceğini de ileri sürdü.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/-sarhos-kafayla-eylem-yapiyorlar-/siyaset/detay/1717240/default.htmEtiketler: İstanbul , Türkiye , İzmir , Recep Tayyip Erdoğan , Taksim , Anayasa , Abdullah Gül , Gaziantep , Şamil Tayyar , anayasa değişikliği , cumhurbaşkanlığı seçimi , Türk Silahlı Kuvvetleri , Ak Parti , Parti , Taksim'de , Istanbul , bilmiyorumHaber okunma sayısı: 3711

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • TS'lu

    Misafir 01 Haziran 2013 16:39 Terbiyesiz! Halk size bu yüzden tepki gösteriyor işte! Halka böyle tepeden baktığınız için! Dine duyarlı insanları kışkırttığınız için!

DİĞER HABERLER

ak-parti-ilce-binasi-yandi

Ak Parti ilçe binası yandı!

03 Haziran 2013 Pazartesi 09:42
basbakan-4-gun-yok

Başbakan 4 gün yok

03 Haziran 2013 Pazartesi 09:42
ak-partili-baskandan-sok-tweet

AK Parti'li başkandan şok tweet

03 Haziran 2013 Pazartesi 09:42

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON