22 Mart 2019 Cuma

Erdoğan'dan flaş açıklamalar

erdogandan-flas-aciklamalar

Grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'alkol düzenlemesi' ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.
28 Mayıs 2013 Salı 14:20

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alkol düzenlemesine ilişkin "Bunu inancı gereği yapıyor, İslam böyle emrettiği için yapıyor" şeklindeki eleştirileri hatırlatarak, "Secaat arz ederken sirkatin söylüyor. Yani hangi din olursa olsun, bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor. Doğruyu emrediyorsa bunu din emrediyor diye karşısında mı duracaksın? İki tane ayyaşın yaptığı yasa, sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, bir vaka, niçin sizler için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor" dedi.

Medya dizi filimleri ile, filimlerle gençlerimizi geliştirmiyor. Gençlerimiz son 200 yıldır kendi medeniyetinden koparıldı. İnsanlara yıllardır dayatma yapıldı. Biz hiçbir dayatmanın içinde değiliz. Biz ortaya tercihler koyarız.

Hafta içinde tarihi bir adım atılarak bağımlılık yapan maddeler ile ilgili kısıtlamalar getiren bir yasa hayata geçirildi. Fatih nesline anlamlı bir yasa armağan eden Meclis'i yürekten kutluyorum.CHP ve ona yakın yazarlar bu yasaya tepki koydu. Ama bilim onlar gibi düşünmüyor. Alkol bir çok hastalığın nedeni. Ama 'bunu inancından ötürü yapıyorlar' dedi. İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için mukteder oluyor da inançlarından ötürü yasaklanan bir şey niye sizin için sıkıntı yaratıyor.

Kaldı ki biz ortaya tercihler koyuyoruz, alkolü tamamen yasaklayan adım atmıyoruz. Ülkemizde alkollü içkileri kökten tamamen yasaklamak söz konusu değil. Anayasanın bize yüklediği gençlerin geleceğini korumaya yönelik sorumluluğu yerine getiriyoruz.

Biz kimsenin hayatına müdahale etmedik ve etmeyeceğizde. Edenede müdahale ederiz. Türkiye'de alkol yasaklandı diye propaganda yapılıyor. Nu en hafif tabirle yalancılıktır.

"Günlerdir yurt dışında ve içinde "alkol yasaklandı" diye propaganda yapıldığını belirterek, "Bunu söyleyenler, bunu yazıp çizenler, bunu yurt dışında ve yurt içinde yayanlar, en hafif tabiriyle yalancıdır. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. 10,5 yıldır kimsenin yediğine, içtiğine karışmadık. Bundan sonra da karışmayız. Karışana da musehama göstermeyiz" dedi.

"Yeni alkol düzenlemesini tarihi bir adım olarak nitelendirerek, ''Biz bu düzenlemeyi milli, manevi değerleriyle huzur ve güvenlik içinde insanımızı geleceğe baksın diye yaptık. Hiç kimse bunu farklı yerlere çekmesin" dedi."Alkol ile ilgili yasa konusunda milletvekillerine ve MHP'ye teşekkür ederek, "Bu düzenleme bir yasak değildir. Bu düzenleme yaşam tarzlarına müdahale değildir" dedi.

REYHANLI ZİYARETİ

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Reyhanlı ziyaretindeki kalabalığa ilişkin ''Bindirilmiş kıtalar'' ifadesini eleştirerek, "O sizin meşrebinizdir, mizacınızdır. Bizim bu tür toplantı anlayışlarımızda bindirilmiş kıta anlayışımız yoktur. Bindirilmiş kıtalarla kendimizi aldatmayız. Reyhanlı, AK Parti'nin yüzde 72 oy aldığı bir ilçedir" dedi.

"Hatay'daki hoşgörü ortamını zedelemek için başta CHP olmak üzere bu bölgede çok ağır ve çok tehlikeli tahrik girişimlerini biliyoruz. Hatay'da çok tehlikeli oyun oynanıyor. O kadar ki bu oyun Türkiye dışında tezgahlanıyor, Türkiye içindeki uzantılarıyla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kandırılmak suretiyle icra ediliyor. Buruda bir siyasi mezhepçilik yapılıyor. Bu çok tehlikeli bir oyun. Bu oyuna hiçbir mezhep mensubunun gelmemesi gerekiyor'' dedi.

CHP'YE AĞIR SUÇLAMA

"Hatay'da gazeteci, tüccar, işadamı kılığındaki bazı karanlık şahısların ajanlık derecesindeki, vatana ihanet derecesindeki faaliyetleri tespit edilmiştir. Bunlar tutuklanarak yargıya teslim edilmiştir. Maalesef bu şahısların CHP içindeki bazı milletvekilleriyle irtibatları da tüm delilleriyle, belgeleriyle tasdiklendi. Örneğin CHP'ye yakın bir gazetenin Hatay temsilcisi, ajanlık yaptığına dair çok bariz delillerle şu anda tutuklanmış durumda" dedi.

"İki kez Şam'a giden CHP heyetine rehberlik ve aracılık eden kişi, hem Reyhanlı saldırısını hem de kamplara yönelik bombalama, öldürme ve kaçırma girişimlerini planlayan şahsın ta kendisidir" dedi.

"CHP Genel Başkanı ve bazı arkadaşları, boğazlarına kadar çamura batmış durumdalar. CHP Genel Başkanı şunu bilmelisin: Benim istihbarat teşkilatımın elinde deve fotoğrafları yok, otomobillerin fotoğrafları var plakalarıyla birlikte. Ama sen develer üzerinde seyahat ediyorsan o bir konu. CHP Genel Başkanı ve milletvekilleri, son derece tehlikeli oyunun içinde figüran olarak yer almıştır" dedi

"CHP Genel Başkanı'nın ahlaksızca, edepsizce yaptığı saldırılar, Reyhanlı ve diğer karanlık olaylarla ilgili irtibatı örtmeye, karartmaya yetmez. CHP bu meseleyle, bu irtibatlarla ilgili derhal tatmin edici açıklama yapmak zorundadır. Hatta CHP Genel Başkanı ve arkadaşları derhal ama derhal istifa etmelidir. Çünkü CHP'ye gönül verenler de bu Genel Başkan'dan kurtulmalıdır" dedi. Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/erdogan-dan-flas-aciklamalar/siyaset/detay/1715196/default.htmEtiketler: CHP , Türkiye , MHP , İslam , Kemal Kılıçdaroğlu , Recep Tayyip Erdoğan , medya , Şam , bağımlılık , Hatay , Türkiye Cumhuriyeti , dizi , Ak Parti , Parti , Grup , olursa , Oyun , Başbakan Erdoğan'ın , Türkiye'de , Meclis'i , Hatay'da , CumhuriyetiHaber okunma sayısı: 1115

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ak-parti-ilce-binasi-yandi

Ak Parti ilçe binası yandı!

03 Haziran 2013 Pazartesi 09:42
basbakan-4-gun-yok

Başbakan 4 gün yok

03 Haziran 2013 Pazartesi 09:42
ak-partili-baskandan-sok-tweet

AK Parti'li başkandan şok tweet

03 Haziran 2013 Pazartesi 09:42

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON