25 Nisan 2019 Perşembe

İşte TMSF’nin Digiturk kararı!

iste-tmsfnin-digiturk-karari

TMSF Başkanı Gül, yönetimini devraldıkları Digiturk'ün satışını şirketin diğer yabancı ortağı olan fonla birlikte gerçekleştirebileceklerini söyledi.
27 Mayıs 2013 Pazartesi 15:20

Çukurova Grubu'ndan alacaklarının tahsili amacıyla grubun 12 şirketinin yönetimini devralan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, yönetimini devraldıkları dijital yayın platformu Digiturk'ün satışını şirketin diğer yabancı ortağı olan fonla birlikte gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Futbolda Türkiye Süper Lig yayın haklarına da sahip olan dijital yayın platformu Digiturk'te yüzde 53 hisse Çukurova Grubu'na aitken, şirketin yüzde 47'si Providence Equity Partners fonuna ait.

BloombergHT'nin sorularını yanıtlayan Gül, "Digiturk'ün yabancı ortağıyla görüşerek ya buradaki hisselerin satılması veya birlikte bu şirketin satılması noktasında görüşmeler içinde olacağız. Grup da Digiturk'ün satılmasıyla ilgili görüşmeleri yapıyor. Grup bu görüşmeleri sonlandırırsa, TMSF ile istişareli olarak Digiturk hisselerinin satışı söz konusu olabilecek" dedi.

Turkcell için beklemede TMSF Çukurova Grubu'ndan alacaklarının tahsili amacıyla gruba ait AKS TV (Show TV) ve BMC'nin yönetimini önceki hafta devralırken, geçen hafta da gruba ait 10 şirketin yönetimini daha devraldı. Grubun TMSF'ye İnterbank'tan kaynaklanan protokole bağlanmış 455 milyon dolar borcu bulunuyor.

Gül, Çukurova Grubu'nun Turkcell'deki paylarına ilişkin bir adım atılıp atılmayacağına ilişkin soruya ise, "Uluslararası hukukun geldiği noktada eğer Çukurova Grubu'nun Turkcell'de bir hakkı varsa ve alacaklarımızı diğer varlıklardan tahsil etme imkanımız yoksa Çukurova'nın Turkcell'deki hisseleriyle ilgimiz olabilir" yanıtını verdi.

Çukurova Grubu'nun Turkcell'in yüzde 13.81 hissesinin sahipliğine ilişkin diğer ortak Rus Altimo ile İngiltere yüksek mahkemesi Privy Council'de dava süreci henüz sonuçlanmadı.

Gül, Çukurova Grubu'ndan alacaklarını tahsil edebilecekleri her varlığa ilgi gösterdiklerini sözlerine ekledi.Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/iste-tmsf-nin-digiturk-karari-/ekonomi/detay/1714715/default.htmEtiketler: Türkiye , Turkcell , İngiltere , TMSF , Çukurova , Altimo , sigorta , dolar , olabilir , GrupHaber okunma sayısı: 3521

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON