25 Nisan 2019 Perşembe

Ağaoğlu'nun Kredi Notu Yükseldi

agaoglunun-kredi-notu-yukseldi

Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Ağaoğlu Grubu’nun Yatırım Yapılabilir Notunu Yükseltti
03 Haziran 2013 Pazartesi 10:36

Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu Şirketler Grubu için yatırım yapılabilir notu veren Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Türkiye’nin not artırımına paralel olarak raporunu güncelledi. Raporda, Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesindeki Akdeniz İnşaat ve İstanbul Finans Merkezi’nin yanı sıra Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank ve Bilkent Holding gibi Türkiye’nin önde gelen 47 kuruluşun da rayting notu  yükseltildi.

 

JCR’ın yayınladığı güncelleme raporuna göre, Akdeniz İnsaat’ın Kısa vadeli Ulusal Notu A-2 (Trk) görünümü de “Pozitif”, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para ve Uzun Vadeli Yerel Para Notu ‘BBB-’ görünümü de “ Stabil” olarak gösterildi. Desteklenme Notunu 2 ve Ortaklardan bağımsızlık notunu is B olarak belirledi. İstanbul Finans Merkezi’nin uzun vadeli ulusal notunu AA ‘ya, uluslararası notunu ise BBB- ‘ye yükseltti.

 JCR derecelendirme ile ilgili yayınladığı raporda şu ifadelere yer verdi: 2012 yılında da finansal performansı iyice yükselen Grup, son dört yıllık süreçte sektörün oldukça üzerinde bir bileşik büyüme seviyesine ulaşmıştır. 2012 yılında, esas faaliyetlerinin yanında portföyündeki yatırım amaçlı gayrimenkullerin değer artışlarının da katkısıyla önemli oranda karlılık kaynağı ve büyüme imkanı sağlamıştır. Yürüttüğü projelerdeki başarılı pazarlama faaliyetleriyle kısa sürede gerçekleştirdiği yüksek oranlı satışlardan kaynaklanan fon girişleri Şirketin likidite yönetimine önemli katkı sağlamış ve grubun iş hacminin artmasına rağmen finansal yükümlülüklerinde önemli oranda azalma ve sirketin finansal yapisini daha da guclentirmistir.

 

Raporda ayrıca, grubun etkin pazarlama faaliyetleri, marka bilinirliğinin artması, enerji yatırımlarının tamamlanması ile birlikte satış gelirlerine olumlu katkı sağlayacak olması ve artan faaliyet hacmi grubun ulusal ölçekteki notunun gelecek görünümün “pozitif” olarak belirlenmesin ana neden olarak gösterildi.

 

Alınan reyting raporunun sonucları sirkete nasil yansiyacak?

 

Orta vadeli finansal enstrumanların ihracına hazırlanmakta olan şirketin yurt dışından daha uygun koşullarla fon temini konusunda önemli bir adım teşkil edecektir. Sektorde ilk kez yapilacak olan yurt disi Sukuk ihracinda basarili olmasina ön ayak olacaktır.

 Kaynak: http://konut.milliyet.com.tr/agaoglu_nun_kredi_notu_yukseldi-konut-insaat-1717924.htmlEtiketler: İstanbul , Akdeniz , Türkiye , Garanti Bankası , Halkbank , Ziraat Bankası , likidite , Japon , bağımsızlık , JCR , Ağaoğlu Şirketler Grubu , Marka , 2012 , Grup , IstanbulHaber okunma sayısı: 4915

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON