25 Nisan 2019 Perşembe

PKK İnfazcısıyla İlgili Bomba İddia!

pkk-infazcisiyla-ilgili-bomba-iddia

AK Parti Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Suna Vidinli'nin Habertürk TV'de sunduğu Perspektif programının canlı yayın konuğu oldu.
17 Ocak 2013 Perşembe 09:12 Çelik, İmralı süreci başta olmak üzere siyaset, dış politika ve gündeme ilişkin sıcak konularda partisinin görüşlerini açıkladı.

Ömer Çelik'in Suna Vidinli'nin sorularına verdiği cevaplardan ana başlıklar şöyle:

PROVOKASYONA YENİ BİR HALKA EKLENMESİN

Böylesine büyük kitlesel bir olayda provokasyon ihtimali çok yüksek. Paris 'teki olayda provokasyon şüphesi olduğu için bu zincire yeni bir halka eklenibilir. Şu ana kadar herşey sağduyulu gidiyor. Güvenlik kuvvetleri ne kadar önlem alırsa alsın esas iş tertip komitesine düşer. Şu ana kadar yapılan açıklamalarda konuya hassasiyet gösterileceği şeklinde. Provakasyon zincirine yeni bir halkaya izin vermeyelim. Kimseye zarar vermeden bu süreci atlatalım, hassasiyet budur.

TETİĞİ ÇEKENLER HAYATTA OLMAYABİLİRLER!

Bu tip kitlesel olayların bir garantisi yok. Paris'te eylemi gerçekleştirilenler muhtemelen hayatta değiller. Bu emri verenlerle tetiği çekenler arasında yedi kademe vardır. Olayla birlikte neyin hedeflendiğini, hangi adrese mektup yazıldığını anında gördüler. Zıt kutuplardaki kesimler bile eşit bir tepki vererek tebliğ edilen şeyi tebellüğ etmediler. Olayın Fransa 'da olması, eylemin gerçekleşme biçimi önümüzde zorlu bir süreç olduğunu gösteriyor. Bu mesele bölgeselleşmiş bir mesele.

OLAĞAN ŞÜPHELİLERDEN UZAK DURMAK LAZIM

Her zaman olağan şüphelerden uzak durmak lazım. Bazı siyasilerin çıkıp da komşumuz İran'ı suçlaması, devlet sorumluluğu içerisinde hareket edenlerin devlet ismi zikretmelerini doğru bulmam. Biz hangi adrese çekilmek isteniyoruz? Bizim dikkat etmemiz lazımdır. Bize bu eylemle birlikte ne tebliğ edilmeye çalışıyor? Burada Kürt diasporasına tebliğ edilmeye çalışılan şey bir çatışma çıkarmak, çözüm sürecini engellemek, toplumun genelinde bir hassasiyet göstermek. Burada her türlü radikalizmden uzak durmak gerekir. Türkiye'nin şiddetten arınarak bu sabotajların etkisinde kalınmamasıdır.

 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/pkk-infazcisiyla-ilgili-bomba-iddia-/siyaset/siyasetdetay/17.01.2013/1656557/default.htmEtiketler: PKK , Türkiye , Fransa , Adana , Paris , Habertürk , İran , çatışma , dış politika , Habertürk TV , İmralı , Ak Parti , Parti , Türkiye'nin , Ömer Çelik , AnındaHaber okunma sayısı: 4027

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON