25 Nisan 2019 Perşembe

Muhtarları kim soyuyor?

muhtarlari-kim-soyuyor

Ankara’da bir süredir muhtarlık binaları soyuluyor. Hırsızlar sadece mahallede oturanların kayıtlarını alıyor. Tüm hırsızlıklarda yöntem aynı ve parmak izi de yok.
15 Ocak 2013 Salı 01:45

Ankara’da bir süredir devam eden ‘’Muhtarlık Soygunları’’ gizemini koruyor. Yasa değişikliği ile Yenimahalle ilçesinden alınıp Çankaya ilçesine bağlanan Çayyolu’ndaki, Ahmet Taner Kışlalı, Ümitköy ve Konutkent mahalle muhtarlıklarından sonra, bu kez de Batıkent İnönü Mahallesi muhtarlığı soyuldu. Hırsızlar, daha önceki olaylarda olduğu gibi sadece seçmen kayıtlarına ait evrakları çaldı.

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş de bu soygunları TBMM gündemine getirdi ve Başbakan Erdoğan tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi. Türkeş ‘’ Hiçbir olayda parmak izi yok. Muhtarlıkların demirleri, demir makası kullanılarak kesiliyor. Yöntem aynı ve faillerinin de aynı kişiler veya organize bir örgüt olması muhtemel’’ dedi. Türkeş hırsızlıklar sonucu içinde vatandaş bilgileri bulunan resmi klasörlerin, bilgisayarların, yazıcıların ve muhtarlık resmi mühürlerinin çalındığını söyledi.

Ankara’nın yanı sıra bazı illerde son dönemde sık sık muhtarlık soygunları yaşanıyor. Ankara Çayyolu bölgesinde Ahmet Taner Kışlalı, Ümit ve Konutkent ve Batıkent İnönü mahallesi ile Mamak’ta bulunan General Zeki Doğan, Ege ve Tuzluçayır mahallelerinin muhtarlıkları soyuldu.

Osmaniye Raufbey mahallesi muhtarının işyerine 4. defa hırsızlık girişiminde bulunuldu. Antalya İli Manavgat İlçesi Yukarıhisar mahallesi muhtarlığı da soyuldu ve vatandaş bilgilerinin bulunduğu bilgisayar kasası çalındı. Konya İli Meram İlçesi Kalfalar mahallesi muhtarlığı da soyulup, 10 bin vatandaşın kimlik bilgilerinin olduğu bilgisayar çalındı. İzmir Urla muhtarlık binasından da bilgisayarlar çalındı.

Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/124769/muhtarlari-kim-soyuyor#ixzz2HzrTr3tQHaber okunma sayısı: 3848

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


TÜRKİYE GÜNDEMİ

Arkadaşını öldürdü, gülerek emniyete geldi

İzmir’de, arkadaşıyla alkol alan emekli astsubay, çıkan tartışma sonucu arkadaşını önce boğarak

Nargileye de sağlık uyarısı geldi

Nargile şişeleri üzerinde sağlık uyarılarının bulunması zorunlu hale getirildi.

Ağaoğlu'ndan '300 bin TL'lik bebek arabası!

2.1 milyar dolarlık servetin sahibi olan Ali Ağaoğlu, aşkı Petek Ertüre ve oğlu Ali Ege'ye ilk jestini

Dayanamadı, yüzüne tükürdü

Maganda cinayeti davasında öldürülen Ceylan'ın annesi sanığın yüzüne tükürdü.

İçki içen kadına meydan dayağı!

Sahilde içki içip sarhoş olan kadın ve sevgilisine meydan dayağı...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

TRABZON - HAVA DURUMU

TRABZON